chapelet مسابقه مهرداد مسابقه پیروزی

chapelet: مسابقه مهرداد مسابقه پیروزی مصدومیت الاهلی قطر الشحانیه امیرکاپ قطر

گت بلاگز وب‌گردی یانکی‌ها راجع به منشاء شیرکاکائو، خیارشور و همبرگر چه می‌دانند؟

آنها نمی‌دانند مواد غذایی کجا پرورش داده می‌شوند، چطور انبار می‌شوند و حتی اینکه شیر کاکائو دقیقا چیست!

یانکی‌ها راجع به منشاء شیرکاکائو، خیارشور و همبرگر چه می‌دانند؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ واشینگتن پست در گزارشی به میزان آگاهی مردم امریکا به منشاء خوارکی های معمول پرداخته هست. نتیجه اینکه 7 درصد بزرگسالان امریکا بر این باورند که شیر کاکائو از گاو قهوه ای گرفته می شود! این آمار به صورت آنلاین در سراسر امریکا گرفته شده است از طرف مرکز نوآوری لبنیات ایالات متحده اعلام شده است است.

عبارات مهم : همبرگر
وقتی این عدد را محاسبه می کنید درخواهید یافت که 16.4 میلیون نفر از مردمی که شیر مصرف می کنند اطلاعات اشتباهی راجع به این نوشیدنی دارند. این عدد یعنی چیزی معادل جمعیت پنسیلوانیا در ایالات متحده نمی دانند که شیر کاکائو ترکیبی از شیر، شکر و شکلات است!

این گزارش به جنجالی در ایالات متحده بدل شده است و چالش های مختلفی را به همراه داشته هست. جهت چند دهه ناظران در امر کشاورزی، تغذیه و آموزش بر این عقیده بودند که مردم امریکا به لحاظ اطلاعات کشاورزی بی سواد هستند.

در واقع آنها نمی دانند مواد غذایی کجا پرورش داده می شوند، چطور انبار می شوند و حتی اینکه شیر کاکائو دقیقا چیست!

امریکایی هایی که نمی دانستند همبرگر از چه چیزی تهیه می شود!

مطالعات یک دپارتمان کشاورزی نشان می دهد در اوایل دهه 90 از هر 5 بزرگسال امریکایی یک نفر نمی دانست که همبرگرها از گوشت گاو تهیه می شوند.

در عین حال بسیاری از آنها آشنایی با اطلاعات اولیه کشاورزی نداشته اند. مثل اینکه نمی دانستند مزارع بزرگ امریکا به طور معمول چگونه هستند و اینکه حیوانات چه غذاهایی می خورند.

با این حال کارشناسان آموزش و پرورش همچنان متقاعد نشده اند که در طول این دهه ها راجع به عنوان مورد نظر تغییرات زیادی اتفاق افتاده باشد.

سیسیلی آپتون از بنیانگذاران فودکراپ و کسی که کشاورزی و تغذیه را به مدارس پایه ابتدایی امریکا آورد می گوید: “در حال حاضر ما شرطی شده است ایم که هنگامی که به غذا نیاز داریم باید به فروشگاه برویم. در واقع در چارچوب برنامه آموزشی ما چیزی مبنی بر اینکه به فرزند ها یاد بدهد غذاها قبل از فروشگاه از کجا می آیند وجود ندارد.”

البته آپتون و همکارانش به این نتیجه رسیده اند که نمی توان این حالت را به سراسر مردم تعمیم داد.

تحقیقات نشان داده است مردمی که در جوامع کشاورزی و زراعتی زندگی می کنند مانند افرادی که تحصیلات عالیه دارند، کمی زیاد از بقیه علاقه دارند راجع به اینکه مواد غذایی از کجا می آیند اطلاعات داشته باشند.

خیار شور همان خیار است؟!

با این حال در بعضی دیگر از جوامع ناآگاهی راجع به این پرسشها به شکل قابل توجهی بالاست.

مصاحبه ای با دانش آموزان مقاطع چهارم، پنجم و ششم مدرسه ای در کالیفرنیا به وسیله یک تیم تحقیقاتی نشان داد نیمی از این فرزند ها نمی دانند خیار شور همان خیار است و یا پیاز و کاهو بوته ای هستند.

در این تحقیق 4 نفر از 10 نفر نمی دانستند همبرگر از گوشت گاو تهیه می شود و 3 نفر از 10 نفر اطلاع نداشتند پنیر را از شیر می گیرند!

منبع:خبرآنلاین

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: همبرگر | امریکا | همبرگر | کشاورزی | اطلاعات | کشاورزی | امریکایی | ایالات متحده

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog