chapelet مسابقه مهرداد مسابقه پیروزی

chapelet: مسابقه مهرداد مسابقه پیروزی مصدومیت الاهلی قطر الشحانیه امیرکاپ قطر

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی امکان گفت‌وگو با آمریکا وجود ندارد / سخنگوی وزارت خارجه

سخنگوی وزارت خارجه صبحگاه امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران در مورد اخبار انتشار یافته در ارتباط با سفر بن علوی، وزیر خارجه عمان به آمریکا و اینکه آیا نشانه ا

امکان گفت‌وگو با آمریکا وجود ندارد / سخنگوی وزارت خارجه

سخنگوی وزارت خارجه: امکان گفت وگو با آمریکا وجود ندارد

عبارات مهم : ایران

سخنگوی وزارت خارجه صبحگاه امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران در مورد اخبار انتشار یافته در ارتباط با سفر بن علوی، وزیر خارجه عمان به آمریکا و اینکه آیا نشانه از این سفر میانجیگری بین کشور عزیزمان ایران و آمریکا بوده هست، گفت: از محتوای مذاکرات و اهداف سفر آقای بن علوی به آمریکا اطلاعی ندارم.

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی ادامه داد: روابط پایتخت کشور عزیزمان ایران و عمان به صورت مستمر و متمادی هست، با یکدیگر روابط خوبی داریم، در تماس دائم با یکدیگر هستیم. آقای ظریف نیز طی هفته های قبل سفری به عمان داشتند.

وی ادامه داد: من ارتباط و پیوستی بین این سفرها نمی بینم.

امکان گفت‌وگو با آمریکا وجود ندارد / سخنگوی وزارت خارجه

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی در مورد مذاکره بین کشور عزیزمان ایران و آمریکا تصریح کرد: آمریکا هر روز نشان می دهد که غیر قابل اعتماد است .

بهرام قاسمی با اشاره به سیاست های خصمانه آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران و خروج این کشور از برجام افزود: با این آمریکا و سیاست هایی که در پیش گرفته قطعا امکان تعامل و گفت وگو وجود نخواهد داشت .

سخنگوی وزارت خارجه صبحگاه امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران در مورد اخبار انتشار یافته در ارتباط با سفر بن علوی، وزیر خارجه عمان به آمریکا و اینکه آیا نشانه ا

سخنگوی وزارت خارجه در مورد اخبار انتشار یافته راجع به اینکه قرار است وی سفیر کشور عزیزمان ایران در فرانسه شود، گفت: به عنوان سخنگوی وزارت خارجه در خدمت شما هستم و فکر می کنم نباید آن چه را که در بعضی رسانه ها مطرح می شود را جدی گرفت. با توجه به نوع سمت و کاری که من بر عهده دارم عموما در بعضی رسانه ها گمانه زنی هایی منتشر می شود که نباید آن ها را جدی تلقی کرد.

سخنگوی وزارت خارجه در ادامه گفت وگوی خود با خبرنگاران داخلی و خارجی در پاسخ به سوالی در مورد بیانات اخیر سردار قاسم سلیمانی در ارتباط با مقابله با آمریکا و اینکه این سخنان به چه میزان می تواند بر مقوله بازدارندگی در نوع سیاست آمریکا نسبت به کشور عزیزمان ایران تاثیرگذار باشد، اظهار کرد: فکر می کنم یک اجماع کلی و وحدت نظر در کشور وجود دارد و بخش های متفاوت کشور با توجه به وظایف ذاتی خود، وظایف ارزش را انجام می دهند.

وی ادامه داد: یکی از نتیجه های تهدیدها و رفتارهای خصمانه آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران نزدیکی زیاد جناح های سیاسی به یکدیگر است و حتی می بینیم تعدادی از شخصیت هایی که در خارج از کشور به عنوان اپوزیسیون حاضر بودند اکنون با توجه به این سیاست های خصمانه از سوی آمریکا جهت حفظ کشور عزیزمان ایران تلاش می کنند و این از مزایای واکنش‌ها ناشیانه ترامپ است.

امکان گفت‌وگو با آمریکا وجود ندارد / سخنگوی وزارت خارجه

قاسمی با بیان اینکه ما در وزارت خارجه با بخش های دفاعی کشور روابط خوبی داشته ایم و درک مشترکی بین سپاه، ارتش، وزارت خارجه و دیگر نهادها وجود دارد و با جدیت این عنوان را دنبال می کنیم، گفت: ما تنها یک صدا از کشور عزیزمان ایران می شنویم و آن صدای مقاومت و مقابله با سیاست های خصمانه بدخواهان کشور عزیزمان ایران است.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در مورد برنامه دستگاه دیپلماسی کشور جهت استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور به خصوص در عرصه اقتصادی داخل ایران، گفت: بحث ایرانیان خارج از کشور با توجه به تعداد و کیفیت این عزیزان همواره جهت وزارت خارجه بحث مهمی بوده است و ما علاقه مند هستیم که ارتباط این عزیزان با کشور عزیزمان ایران به صورت مستمر وجود داشته باشد و آنها به کشور آمد و شد داشته باشند و در همین چارچوب بتوانیم در وقت هایی که ایجاد می شود از ظرفیت های آنها در حوزه های متفاوت از جمله حوزه اقتصادی در داخل کشور استفاده کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه صبحگاه امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران در مورد اخبار انتشار یافته در ارتباط با سفر بن علوی، وزیر خارجه عمان به آمریکا و اینکه آیا نشانه ا

این دیپلمات ارشد کشورمان تاکید کرد: ولی جهت تحقق این مساله تنها وزارت خارجه کافی نیست و باید ارگان ها و شرکت های متفاوت در این ارتباط ورود کرده و وظایف خود را انجام دهند و حتی بعضی از قواعد، عرف و یا قوانین در جهت تسهیل آمد و شد این عزیزان فراهم شود.

وی با انتقاد از بعضی از سخنان که در داخل کشور در مورد بحث افراد دو تابعیتی مطرح می شود، ادامه داد: بعضا صحبت های بی علت و بدون اعتبار جدی از بلندگوهای متفاوت در مورد افراد دو تابعیتی مطرح می شود که عموما حرف های نادرستی است و این صحبت ها اوضاع نامطلوبی را جهت تعداد اندکی از ایرانیان خارج از کشور ایجاد می کند.

امکان گفت‌وگو با آمریکا وجود ندارد / سخنگوی وزارت خارجه

قاسمی با بیان اینکه البته تعداد زیادی از ایرانیان خارج از کشور به داخل کشور رفت و آمد دارند، ادامه داد: باید یک اجماع کلی در کشور در ارتباط با ایرانیان خارج از کشور وجود داشته باشد تا بتوانیم از ظرفیت مناسبی که در آنها وجود دارد به خوبی استفاده کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه آمریکایی ها به دنبال این هستند که روابط اقتصادی و بازرگانی کشور عزیزمان ایران با سایر کشورها را تحت تاثیر قرار دهند، گفت: تعداد زیادی از کشورها در حالی که منافع خود را دنبال می کنند با شرایط جهانی و سیاست های دولت آمریکا و ترامپ آشنا هستند و ممکن است در بعضی از جاها تلاش های صورت گرفته از سوی آمریکایی ها موثر باشد ولی در بسیاری از جاها نیز این سیاست ها مورد توجه قرار نمی گیرد.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه بعضی از نمایندگان مجلس در مورد خروج مدیران دو تابعیتی از کشور هشدار داده اند و آیا اینکه از سفرا افرادی هستند که دو تابعیتی باشند، خطاب به پرسش خبرنگار پرسشگرکننده گفت: مگر فرد دو تابعیتی سفیر می شود؟

قاسمی ادامه داد: بحث دو تابعیتی در کشور بحث عجیبی شده است و بعضی بعضا ناآگاهانه اقدام به انتشار لیست و عدد و ارقام در این زمینه کردند در حالیکه نهادهای امنیتی این لیست ها را تکذیب می کنند.

وی با اشاره به حواشی ایجاد شده است در مورد پروین فرشچی سفیر تازه کشور عزیزمان ایران در فنلاند و بیانات بعضی از افراد مبنی بر اینکه وی دو تابعیتی هست، تصریح کرد: این یک عنوان دروغ بود و به طور کلی کسانی که در کشور از مسئولیتی برخوردار می شوند قبل از دریافت حکم در مورد آنها تحقیق می شود و ما بین افراد وزارت خارجه و سفرا چنین چیزی را نداریم.

این خبر تکمیل می شود.

واژه های کلیدی: ایران | سیاست | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | ایرانیان | وزارت خارجه | وزارت امور خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog